Pekin o odmowie audiencji dla Dalajlamy

Rzecznik pekińskiej dyplomacji oświadczył, że Chiny zauważyły postawę Stolicy Apostolskiej.

Pekin docenił postawę Watykanu względem Dalajlamy. Poinformował o tym dzisiaj rzecznik prasowy chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych. Tybetański przywódca przebywał w ubiegłym tygodniu w Rzymie na kongresie laureatów pokojowej Nagrody Nobla. Wyraził wolę spotkania z Papieżem, ale do tego nie doszło.

Rzecznik pekińskiej dyplomacji oświadczył, że Chiny zauważyły postawę Stolicy Apostolskiej. Qin Gang dodał również, że Chiny będą kontynuowały konstruktywny dialog ze Stolicą Apostolską. „Mamy nadzieję, że Watykan podejmie wraz z Chinami wspólne starania, aby dwie strony mogły się spotkać w pół drogi w celu poprawy dwustronnych relacji” – powiedział Gang.

Pekin dąży do międzynarodowej izolacji Dalajlamy. Po raz ostatni został on przyjęty w Watykanie w 2006 r. przez Benedykta XVI.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.