Indie: hinduiści zaatakowali grupę chrześcijan

Około 30 osób ze wspólnoty zielonoświątkowej w Hyderabad w stanie Andhra Pradesh, w tym kobiety i dzieci, zostało dotkliwie pobitych przez grupę radykalnych hinduistów.

Do incydentu doszło, gdy na ulicy miasta wyznawcy Chrystusa zaczęli śpiewać bożonarodzeniowe pieśni. Zarzucono im również zmuszanie do nawróceń na chrześcijaństwo.

Policja potwierdziła jednak niewinność zaatakowanych. „Nie znaleźliśmy żadnych dowodów na nawracanie, ani poprzez zmuszanie, ani w jakikolwiek inny sposób – powiedział szef miejscowej policji. – Nasi funkcjonariusze rozmawiali z przedstawicielami niektórych plemion mieszkających na tym terenie, ale nikt nie potwierdził tego zarzutu”. Sytuacja we wspomnianym rejonie od pewnego czasu pozostaje napięta. Do podobnego incydentu doszło także dzień wcześniej w miejscowości Ratlam.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.