Irak: kościoły i klasztory więzieniami

Kościoły w Mosulu stają się więzieniami. Tzw. Państwo Islamskie, które podbiło w sierpniu to irackie miasto, konsekwentnie niszczy chrześcijańskie budowle bądź przekształca je w miejsca kaźni, usuwając z nich zarazem znaki religijne.

Tak stało się ostatnio z zabytkowym klasztorem św. Jerzego, należącym do chaldejskiego zakonu antonianów św. Hormizdasa. Dżihadyści umieścili tam 150 więźniów ewakuowanych z terenów zagrożonych kontrofensywą oddziałów koalicji zwalczającej kalifat. Są to przeważnie przywódcy sunnickich plemion wrogich Państwu Islamskiemu oraz członkowie irackich sił bezpieczeństwa rozgromionych przez islamistów. Wcześniej w klasztorze tym miały być przetrzymywane grupy kobiet.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • hub381
  19.12.2014 17:43
  hub381
  Jak słucham i czytam co się dzieje w Iraku,to mnie"...ściska...".Cztery wigilie tam spędziłem za czasów panowania Husaina i nikt nie zabraniał ani zamykał wierzących.
  Kto zgotował chrześcijanom ten los-na pewno nie ówcześni arabowie ? ? ?
 • jazmig
  20.12.2014 16:58
  jazmig
  Warta pamiętać, że jest to skutek wojny, którą z Irakiem rozpętały USA. Usunęli dyktatora Husseina i wprowadzili kompletny chaos.

  Państwo islamskie to twór amerykański, bo to oni finansowali szkolenie tych bandytów, dostarczyli im broń i do dzisiaj im pomagają.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.