Pomoc uchodźcom i modlitwa za prześladowanych chrześcijan

Uchodźcom przebywającym w Niemczech niosą pomoc wolontariusze z parafii i innych instytucji kościelnych. Uznanie wyraził im arcybiskup Monachium, odwiedzając diecezjalny ośrodek Caritas w Pfaffenhofen.

Kard. Reinhard Marx podkreślił potrzebę tworzenia dalszych pomieszczeń, a także rozwijania poradnictwa prawnego w sprawie uzyskania azylu. Caritas opiekuje się 450 uchodźcami w 48 schroniskach rozsianych na terenie powiatu Pfaffenhofen.

Metropolita Monachium odniósł się też do niedawnego podpalenia w bawarskiej miejscowości Vorra trzech domów przeznaczonych na przyjmowanie uchodźców. Na ich murach wymalowano przy tym swastyki. Przewodniczący Niemieckiej Konferencji Biskupów wskazał na konieczność przeciwstawienia się przemocy i nienawiści wobec ludzi będących w potrzebie.

Episkopat Niemiec ogłosił 26 grudnia „Dniem modlitwy za prześladowanych i uciśnionych chrześcijan”. W święto pierwszego chrześcijańskiego męczennika Szczepana będzie on obchodzony we wszystkich kościołach tego kraju. Jak przypomniano przy tej okazji, wyznawcy Chrystusa są dziś prześladowani albo dyskryminowani w ponad stu krajach świata. Szczególnie trudna jest ich sytuacja w Iraku.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama