Uchodźcom przebywającym w Niemczech niosą pomoc wolontariusze z parafii i innych instytucji kościelnych. Uznanie wyraził im arcybiskup Monachium, odwiedzając diecezjalny ośrodek Caritas w Pfaffenhofen.
Kard. Reinhard Marx podkreślił potrzebę tworzenia dalszych pomieszczeń, a także rozwijania poradnictwa prawnego w sprawie uzyskania azylu. Caritas opiekuje się 450 uchodźcami w 48 schroniskach rozsianych na terenie powiatu Pfaffenhofen.
Metropolita Monachium odniósł się też do niedawnego podpalenia w bawarskiej miejscowości Vorra trzech domów przeznaczonych na przyjmowanie uchodźców. Na ich murach wymalowano przy tym swastyki. Przewodniczący Niemieckiej Konferencji Biskupów wskazał na konieczność przeciwstawienia się przemocy i nienawiści wobec ludzi będących w potrzebie.
Episkopat Niemiec ogłosił 26 grudnia „Dniem modlitwy za prześladowanych i uciśnionych chrześcijan”. W święto pierwszego chrześcijańskiego męczennika Szczepana będzie on obchodzony we wszystkich kościołach tego kraju. Jak przypomniano przy tej okazji, wyznawcy Chrystusa są dziś prześladowani albo dyskryminowani w ponad stu krajach świata. Szczególnie trudna jest ich sytuacja w Iraku.
Kościół z tym walczył, ale jak widać ta walka nie była do końca wygrana.
W ostatnich latach także w tej dziedzinie pojawia się we mnie mnóstwo pytań i wątpliwości...
Czyli tak naprawdę co? Religia? Filozofia? Styl życia zwany coraz częściej lifestyle’m?
Nawrócony francuski rabin opowiedział niezwykłą historię swojego życia.
Jakie role, przez wieki, pełniły kobiety w religiach światach?
Córka Hatszepsut – kobiety faraona. Pośredniczki między światem bogów i ludzi…