Mniejszości religijne pominiętę

Pakistański komitet ds. walki z terroryzmem bez przedstawicieli mniejszości.

Mniejszości religijne w Pakistanie znajdują się na celowniku grup terrorystycznych jednak ani jeden członek wspólnoty chrześcijańskiej czy hinduistycznej nie wszedł w skład komitetu do walki z terroryzmem. Został on powołany do życia przez premiera Nawaza Sharifa.

Przedstawiciele mniejszości w Pakistanie wyrażają smutek z takiego obrotu sprawy, tym bardziej, że w komitecie obok polityków są też religijni przedstawiciele islamu, wyrażają zarazem gotowość do podjęcia współpracy. Przypominają, że ataki na chrześcijan i hinduistów, zmuszanie ich siłą do przechodzenia na islam oraz napady na miejsca kultu stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa wewnętrznego. Pakistański premier zapowiedział politykę zerowej tolerancji dla terrorystów. Przypomniał, że dla tego kraju nie ma przyszłości, gdy nie uda się tam wykorzenić terroryzmu. Powołanie komitetu jest bezpośrednią odpowiedzią na bestialski zamach na szkołę w Peszawarze, w którym zginęło prawie 150 dzieci.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.