Dżihadyści z Belgii

Dziesięciu obywateli belgijskich co miesiąc wyjeżdża do Iraku i Syrii, aby walczyć w szeregach bojowników Państwa Islamskiego (IS) lub Frontu al- Nusra, który jest związany ściśle z Al-Kaidą - poinformował w sobotę dziennik "Le Soir".

Dziennik obliczył, że w Iraku i Syrii walczy obecnie 184 dżihadystów przybyłych z Belgii, podczas gdy około stu już tam zginęło, a pięćdziesięciu powróciło do Belgii.

Belgijski minister spraw wewnętrznych Jan Jambon wdrożył w swym kraju program ostrzegania przed udziałem w dżihadzie uprawianym przez religijnych ekstremistów działających na Bliskim Wschodzie, jednak eksperci zajmujący się tym tematem wątpią, aby mógł się okazać skuteczny.

Ci eksperci należący do zespołu "Sscat" skupiającego analityków zjawiska terroru o motywacji religijnej, pracującego na terenie Belgii na potrzeby wszystkich krajów Unii Europejskiej, wyrażają coraz większe zaniepokojenie zjawiskiem werbowania przez dżihadystów ochotników na naszym kontynencie.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • ble
  04.01.2015 04:44
  Nic dziwnego. Belgia zatrzasnęła drzwi przed Bogiem. Zabijanie w imię "prawa" stało się prawem. Dlatego wychodzą z tej ziemi mordercy i kaci pozbawieni sumienia.
 • obserwator
  04.01.2015 11:24
  Ludzie -szczególnie- młodzi są znudzeni i zniesmaczeni religijną pustką i duchową nijakością krajów zachodnich. Jeśli im się nie zaoferuje czegoś autentycznego, poszukają sami. To samo jest w Kanadzie, w USA, we Francji, w Anglii, w Niemczech ...

  Cywilizacja zachodnia odrzucając chrześcijańskie korzenie sama wystawia się na samozagładę ...
 • Krzysiek
  04.01.2015 15:48
  >>eksperci zajmujący się tym tematem wątpią, aby mógł się okazać skuteczny.<<

  Błędne koło ateizmu - stwarza problem, diagnozuje problem, marnotrawi kupę społecznych pieniędzy na terapię problemu - efekt, brak kasy i jeszcze większe problemy.

  Może zamiast "ateizmu" trzeba by wpisać "Pychy" - uber menschów.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.