Antyislamska pułapka

Największym bluźnierstwem przeciwko Bogu jest zabijanie w Jego imię - podkreśla kard. Jean-Pierre Ricard z Bordeaux.

Nie słabnie napięcie we Francji. Dziś znowu w Paryżu polała się krew. Tym razem doszło do strzelaniny w sklepie żydowskim. Ostatecznie sprawcy ataków zostali zabici.

Zwierzchnicy religijni starają się tymczasem uspokoić emocje. Kard. Jean-Pierre Ricard z Bordeaux ostrzega wręcz przed pułapką zastawioną na francuskie społeczeństwo. „Pułapka w tym sensie, że sprawcy tych ataków chcą sprowokować we Francji reakcje antymuzułmańskie. Wszystko po to, aby muzułmanie poczuli się odtrąceni przez Republikę i aby przynajmniej niektórzy z nich dołączyli do ekstremistów. Na tym polega ta pułapka. Myślę, że zwierzchnicy muzułmańscy to zauważyli. Dlatego ważne jest, abyśmy powiedzieli, że wszyscy jesteśmy obywatelami, że nasze religie żyją w prawdziwym braterstwie, we wzajemnym poszanowaniu i jedności pomimo wszelkich różnic. I razem możemy powiedzieć, że największym bluźnierstwem przeciwko Bogu jest zabijanie w Jego imię” – powiedział kard. Ricard.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.