W Niemczech podpalono redakcję pisma

Redakcja dziennika wcześniej zdecydowała się przedrukować satyryczne wizerunki Mahometa.

Redakcja niemieckiego dziennika “Hamburger Morgenpost” w Hamburgu, przedrukowującego satyryczne wizerunki Mahometa z francuskiego "Charlie Hebdo", została podpalona w nocy z soboty na niedzielę. Nikt nie został poszkodowany.

Policja poinformowała, że przez okna do archiwum redakcji wrzucono kamienie, a następnie substancję zapalającą.

Zatrzymano dwie osoby, które miały zachowywać się podejrzanie w pobliżu redakcji. Trwa śledztwo; policja odmówiła podania jakichkolwiek informacji na temat zatrzymanych.

Po środowej masakrze w siedzibie tygodnika "Charlie Hebdo" w Paryżu "Hamburger Morgenpost" na pierwszej stronie umieścił przedrukowane z francuskiego magazynu trzy satyryczne rysunki przedstawiające proroka Mahometa. „Tyle wolności musi być możliwe” – napisano.

Władze oświadczyły w niedzielę rano, że „kluczową kwestią” jest ustalenie, czy podpalenie miało związek z przedrukowaniem rysunków.

Niemiecka agencja dpa podała, że w wyniku ataku zniszczone zostały dokumenty znajdujące się w archiwum.

Ogień został szybko opanowany, a redakcja, według policji, może wrócić do pracy w tym budynku.

W ataku w środę na siedzibę francuskiego satyrycznego tygodnika „Charlie Hebdo” zginęło 12 osób, w tym znani rysownicy i dwaj policjanci. Sprawcy zostali zabici w piątek w wyniku policyjnej obławy; twierdzili, że należą do Al-Kaidy w Jemenie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Viator
  11.01.2015 13:27
  Zniszczono tylko dokumenty w archiwum? Ha. Finansowe? Niezły sposób na fiskusa ;)
 • dygresja
  11.01.2015 15:47

  Z  "Rz":
  "Tylko w Arabii Saudyjskiej ścięto w ubiegłym roku ok. 70 osób, w tym za rzeczy, których gdzie indziej nikt nie uznałby za przestępstwo (np. rzucanie czarów, zdrada małżeńska, kontakty homoseksualne).
  Nie przeszkadza im to jednak pozostawać strategicznymi sojusznikami Zachodu (a naftowa potęga skutecznie cementuje tą wspólnotę interesów)."

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.