Dzień Islamu: bez wzajemności nie ma dialogu

Ks. Wąs o niebezpieczeństwie instrumentalizacji obchodów Dnia Islamu.

Bez zasady wzajemności nie ma autentycznego dialogu - zwrócił uwagę arabista i islamolog, dyrektor Centrum Dialogu Kultur Niechrześcijańskimi przy Radzie ds. Dialogu Religijnego KEP ks. dr Adam Wąs.

Z okazji przypadającego dziś XV-go Dnia Islamu w Kościele katolickim w Polsce na UKSW trawa jubileuszowa sesji naukowej. W czasie wystąpień podkreślono min. znaczenie wzajemnych kontaktów między katolikami a muzułmanami. Takie spotkania tworzą przede wszystkim przestrzeń i atmosferę do dialogu - stwierdził ks. Wąs.Ks. Wąs przestrzegł przed niebezpieczeństwem instrumentalizacji obchodów Dnia Islamu w Kościele katolickim w Polsce.XV-ty Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce przebiega pod hasłem „Ku prawdziwemu braterstwu między muzułmanami i chrześcijanami”. Jest to tytuł Przesłania Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego do muzułmanów na koniec miesiąca Ramadan w roku 2014.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.