Biskup wzywa do dialogu z Pegidą

Katolicki biskup Drezna ostrzega przed stosowaniem ostracyzmu względem Pegidy. To właśnie w tym mieście ruch Patrioci Europy przeciw Islamizacji Zachodu organizuje co tydzień swe główne marsze.

Bp Heiner Koch zauważa, że zwolennicy Pegidy czują się wykluczeni ze społeczeństwa, a politycy lekceważą ich obawy. Zdaniem bp Kocha zbyt łatwo posądza się ich o rasizm i neonazim. Badania bowiem wykazały, że tylko jedna czwarta z nich sprzeciwia się islamowi jako takiemu.

Ordynariusz Drezna uznał, że błędem jest zakazywać w imię poprawności politycznej wyrażania swych obaw. Ujawnił on, że skarżyli się u niego członkowie ugrupowania Chrześcijanie dla Pegidy, do którego należy trzech pastorów protestanckich. Dialog z tymi ludźmi jest bardzo ważny, nawet jeśli nie podzielamy ich poglądów – podkreślił bp Koch.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.