Dni Filmu Religijnego

Jubileuszowa, dwudziesta edycja Międzynarodowych Dni Filmu Religijnego SACROFILM odbędzie się w Zamościu w dniach 21-26 lutego 2015.

  mat. prasowy Myślą przewodnią tegorocznego przeglądu jest hasło „O wojnie i pokoju w spotkaniach w drodze do jednego Ojca”. SACROFILM podejmuje próbę dialogu między religiami monoteistycznymi – judaizmem, chrześcijaństwem i islamem. W ich świetle analizowane są różne problemy współczesnego świata.

W programie przeglądu znajdą się: projekcje filmowe, spotkania z twórcami, prelekcje, wykłady, wystawa fotograficzna, promocja książki. Gośćmi tegorocznego Sacrofilmu będą: Krzysztof Zanussi, Tomasz Kycia, ks. prof. Marek Lis, Piotr Kotowski, prof. Seweryn Kuśmierczyk, o. dr Marek Kotyński, rabin dr Joel Chaim Nowicki, Yasin Uzbek, dr Krzysztof Riedel oraz przedstawiciele festiwali religijnych z Włoch i Francji.

Szczegółowe informacje oraz program Sacrofilmu dostępne są na stronie internetowej: www.sacrofilm.pl

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.