Kolejne ataki na chrześcijan

Chrześcijanie Indii z obawą patrzą w przyszłość po tym, jak w różnych stanach tego azjatyckiego kraju dochodzi do kolejnych ataków na miejsca kultu.

Ostatnie akty wandalizmu to: zniszczony kościół i uszkodzona figura Matki Bożej z Lourdes w Goa; sprofanowany cmentarz i porozbijane nagrobki w stanie Kerala oraz obrzucona kamieniami sala przy katolickim kościele w Karnatace, gdzie odbywało się spotkanie młodzieży. Kościół wzywa władze Indii, by zapewniły wyznawcom Chrystusa bezpieczeństwo. Podkreśla zarazem, że zmasowana w ostatnim czasie fala antychrześcijańskich ataków, które wcześniej miały miejsce w Delhi, oznacza, że komuś wyraźnie zależy na destabilizacji i zaognieniu sytuacji międzyreligijnej. Rosną obawy, że wzrost hinduistycznego nacjonalizmu może sprowokować falę antychrześcijańskiej przemocy podobną do tej z Orisy w 2008 r.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.