Papież w Sarajewie - program wizyty

11 godzin będzie trwała papieska wizyta w Sarajewie. Franciszek odwiedzi stolicę Bośni i Hercegowiny 6 czerwca.

Zapowiadając swą podróż Ojciec Święty stwierdził, że ma ona dodać otuchy tamtejszym katolikom, wzbudzić zaczyny dobra i przyczynić się do umocnienia braterstwa, pokoju, dialogu międzyreligijnego i przyjaźni.

Jak poinformowało watykańskie Biuro Prasowe Franciszek przybędzie do Sarajewa o 9:00 rano. Po ceremonii powitania na stołecznym lotnisku i wizycie w pałacu prezydenckim (godz. 9:30) spotka się z władzami kraju (godz. 10:10), a następnie na stołecznym stadionie odprawi uroczystą Eucharystię (godz. 11:00). Po liturgii przewidziano obiad w nuncjaturze apostolskiej i spotkanie w niej z biskupami Bośni i Hercegowiny (godz. 13:15).

Po południu Papież Franciszek spotka się w katedrze z duchowieństwem (godz. 16:20), a następnie w międzynarodowym centrum franciszkańskim będzie przewodniczył spotkaniu ekumenicznemu i międzyreligijnemu (godz. 17:30).

Ostatnim akordem papieskiej wizyty będzie spotkanie z młodzieżą w ośrodku im. Jana Pawła II (godz. 18:30). Po ceremonii pożegnania o godz. 20:00 Ojciec Święty wyruszy w drogę powrotną do Rzymu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.