Muzułmanie przed Całunem Turyńskim

Przedstawiciele muzułmanów włoskich odwiedzili 21 kwietnia katedrę w Turynie, aby obejrzeć wystawiony tam od kilku dni Całun.

„Postanowiliśmy przybyć tu, aby dać sygnał, aby powiedzieć, że wszyscy jesteśmy obywatelami tego kraju i tego miasta” – stwierdzili goście po wizycie. Zaznaczyli, że Całun „zbliża chrześcijan i muzułmanów i w świecie rozrywanym przez podziały wzywa, abyśmy byli braćmi”.

W skład dwuosobowej delegacji wchodzili przewodniczący Ligi Imamów i Kaznodziejów Meczetów we Włoszech Mohamed Bahreddine i rzecznika Ośrodka Międzykulturowego „Mekka” Amir Younes.

Wyjaśniając cel swego przybycia, podkreślili oni potrzebę „bycia silnymi i wspólnego powiedzenia «nie» wszelkim formom przemocy i terroryzmu oraz «tak» współżyciu, gdyż dzisiaj tego naprawdę potrzebujemy”. Wyznawcy islamu przypomnieli ponadto, że również na ich święta z okazji zakończenia ramadanu przychodzą zawsze przedstawiciele Kościoła.

W rozmowie z włoską agencją prasową ANS Bahreddin określił minuty spędzone przed Całunem jako „podróż w czasie i w historii, podczas której widzieliśmy postać Jezusa w wizji braci chrześcijan”. „Jest to coś, co dotyka duszy i gdy to się dzieje, to dlatego, że jesteś w środowisku religii” – dodał ze swej strony Younes. Zaznaczył, że obaj widzieli, że była to „chwila, gromadząca ludzi w imię pokoju, chwila, której bardzo potrzebujemy, i mamy nadzieję, że dzieje się tak również na naszych ziemiach, gdzie toczy się wojna o nich”.

Zadowolenie z pobytu przedstawicieli wspólnoty muzułmańskiej w katedrze turyńskiej wyrazili szefowie Diecezjalnego Ośrodka ds. Dialogu Chrześcijańsko-Islamskiego: dyrektor ks. Augusto Negri i przewodniczący Federico Peirone. Podkreślili, że jest to oznaka „woli integracji i przyjęcia różnic religijnych i kulturowych”.

Całun Turyński, czyli płótno, w które – według wielowiekowej tradycji – było owinięte złożone w grobie zdjęte z krzyża Ciało Pana Jezusa, jest wystawiony w katedrze turyńskiej od 19 bm. Będzie można go oglądać do 24 czerwca.

«« | « | 1 | » | »»
 • Kinga
  23.04.2015 10:12
  Podpis pod zdjęciem powinien brzmieć "Negatyw zdjęcia twarzy z Całunu"
 • Trembicki
  23.04.2015 11:05
  Terroryzm i mordowanie chrześcijan przez islamistów niezgodne z V Przykazaniem
  prosi się aby porównać z hitleryzmem , który MIAŁ znaki krzyża na SAMOLOTACH I NAPIS ,,GOTT MIT UNS "-TĘ HISTORIĘ TRZEBA IM STAWIAĆ PRZED OCZYMA ORAZ NORYMBERGĘ IŻ TO NIE MOŻE SIĘ DZIAĆ BEZ KARY ORAZ ŻE RELIGIA ŁĄCZY ALE NIE POWINNA ZABIJAĆ BO JEST NIEZGODNA Z OBJAWIENIEM BOŻYM
  I PRZYKAZANIEM ,,NIE ZABIJAJ".
 • A-Z
  23.04.2015 12:35
  To jest negatyw. Nie zmienia to jednak faktu, że to fragment z Całunu Turyńskiego. Najważniejsze, że mogą tam się spotkać przedstawiciele tak przeciwstawnych sposobów krzewienia wiary(my powinniśmy to robić z miłością oni to robią z nienawiścią).Możemy mieć Nadzieję?!Pewnie minie jeszcze wiele wieków i wiele istnień pochłonie, ale kiedyś będzie "jedna owczarnia i jeden pasterz".
 • Kimi
  24.04.2015 00:09
  Kuriozalny gest bo zarowno Koran jak i hadisy mowia, ze Jezus na krzyzu nie umarl a zostal "podmieniony" na kogos innego. Niektore hadisy mowia, ze to Judasz umarl na krzyzu.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.