Muzułmanie współfinansują budowę kościoła

Egipscy muzułmanie przekazują datki na budowę nowego kościoła koptyjskiego w prowincji Al-Minufijja koło Kairu. Stało się tak na fali współczucia po zabiciu grupy koptów przez Państwo Islamskie w Libii.

Gdy miejscowy biskup Beniamin ogłosił zbiórkę na budowę świątyni pw. Matki Bożej, niektórzy lokalni przywódcy muzułmańscy zachęcili swoich współwyznawców do przyczynienia się do wzniesienia kościoła. Apel ten podjęli zwłaszcza ludzie młodzi, przekazując na rzecz budowy swe niewielkie oszczędności.

Do udziału w tym przedsięwzięciu zainspirowali wyznawców islamu lokalni działacze Domu Egipskiej Rodziny. Organizacja ta, na której czele stoją na zmianę wielki imam sunnickiego uniwersytetu Al-Azhar i patriarcha koptyjski, od kilku lat działa na rzecz zapobiegania konfliktom na tle religijnym i ich łagodzenia, gdy do nich dojdzie.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.