Dżochar Carnajew skazany na karę śmierci

Na procesie w Bostonie ława przysięgłych zadecydowała w piątek o karze śmierci dla Dżochara Carnajewa, współsprawcy zamachu bombowego na uczestników maratonu bostońskiego w 2013 roku.

Kary śmierci dla 21-letniego oskarżonego żądał prokurator.

8 kwietnia ława przysięgłych uznała Carnajewa za winnego zabójstwa trzech osób i ranienia 264 poprzez zdetonowanie 15 kwietnia 2013 roku dwóch bomb na mecie maratonu w Bostonie. Uznała go też za winnego zastrzelenia policjanta w trzy dni później.

Formalnie wyrok musi ogłosić jeszcze sędzia.

Według Reutersa prawnicy obrony będą składać apelację.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PILNA, USA, WYROK

 • Snajper
  16.05.2015 01:24
  To smutne, ale kara śmierci to sensowna kara dla morderców. Nie dlatego, że cokolwiek zmieni, ale dlatego, ze kolejny potencjalny zbrodniarz bardziej się zastanowi. KKK dopuszcza karę smierci i moim zdaniem w wypadkach nie budzacych watpliwosci powinna byc stosowana. Zniesienie KS w UE to strzal w stope. Dla przykladu ten co obcial glowe czlowiekowi w Londynie tez powinien wisiec lub siedziec na krzesle.
 • Ewa
  16.05.2015 09:28
  Czy przykazanie "Nie zabijaj" odnosi się do wszystkich, czy też wyklucza tych, którzy zabili innych i ich można skazywać na śmierć i zabijać?
 • Piotr
  17.05.2015 04:58
  Człowiek ten gdyby mu się udało byłby sprawcą śmierci wieli ludzi; kobiet, dzieci którzy przyszli obejrzeć widowisko sportowe. Jego bracia w wierze codziennie wykonują dziesiątki egzekucji. Ta kara jest w pełni ,,zasłużona" i uzasadniona.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.