Syria: Egzekucja jak krwawe igrzyska

Dżihadyści Państwa Islamskiego (IS), którzy zajęli syryjską Palmirę, rozstrzelali w środę co najmniej 15 mężczyzn w starożytnym amfiteatrze, spędzając tam ludzi, by obserwowali egzekucję - podali działacze Syryjskiego Obserwatorium praw Człowieka.

Bojownicy IS oskarżyli wcześniej zatrzymanych o branie udziału w walkach po stronie oddziałów wiernych prezydentowi Baszarowi el-Asadowi.

Opanowanie Palmiry, nazywanej w języku arabskim Tadmurem, to pierwszy przypadek bezpośredniego odbicia miasta z rąk sił rządowych w Syrii. Wcześniej zajęte przez IS miasta syryjskie były zdobywane na rebeliantach walczących w wojnie domowej z syryjskim reżimem.

Sunnicy dżihadyści zajęli Palmirę w zeszłym tygodniu. Do tej pory zabili 200 ludzi, a do niewoli - według Obserwatorium - wzięli 600.

«« | « | 1 | » | »»
 • Inga
  31.05.2015 20:37
  Miałam taki problem, że bylo trudno znalezc gdzie nauczyc się języka arabskiego. Dowiedziałem o fajnej stronie internetowej http://www.na-jezykach.pl/aktualnosc/255/znajomosc_jezykow_obcych_w_polsce_2015.html , która pomogła mi załatwić ten probłem. Znalazłam super kursy. Teraz zajmuję się nauką języka arabskiego w Katowicach i jestem bardzo zadowolona.
 • moje 5 groszy
  10.07.2015 08:15
  Te całe państwo islamskie aż się prosi o atomówke , i myślę że jak czara goryczy się przeleje to ją dostaną .
 • kkafka
  29.10.2015 08:52
  Sorry ale z nimi to już dawno się powinni rozprawić i bardziej mi to wygląda, że im się na to pozwala. Pytanie tylko kto ma w tym interes bo z tego co kojarze to całe to isis to się pojawiło z nikąd do tego dają nam przykład ładnych kursy języka arabskiego szczecin http://kursy-angielskiego-za-granica.pl/poznajcie-ukrainski-start-up-preply
 • sjagoda
  09.03.2016 19:54
  Szkoda mi tych ludzi co tam mieszkają chyba zacznę kursy języka arabskiego Katowice żeby ty, ludziom pomóc w ich trałmatycznych przeżyciach za pomocą platformy Preply http://blog.notatek.pl/aplikacje-i-gadzety-do-tlumaczenia-jezykowtekstow
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.