Szef Światowego Kongresu Żydów chce... państwa palestyńskiego

Przewodniczący Światowego Kongresu Żydów Ronald S. Lauder wezwał naród żydowski do zaakceptowania istnienia dwóch państw: Izraela i Palestyny. Jego zdaniem jest to jedyny sposób osiągnięcia pokoju między Izraelczykami i Palestyńczykami.

W wygłoszonym 7 czerwca przemówieniu na konferencji zorganizowanej w Nowym Jorku przez dziennik „Jerusalem Post” Lauder stwierdził, że „nadszedł czas na odważne działania, gdyż stawka jest zbyt wysoka”. Dlatego trzeba być ukierunkowanym na znalezienie rozwiązania.

- Chcę bardzo jasno powiedzieć: nie może być żadnej poważnej dyskusji nt. pokoju dla narodu żydowskiego w Izraelu bez mocnego porozumienia na rzecz wykonalnego rozwiązania w postaci dwóch państw - przekonywał Lauder.

Światowy Kongres Żydów jest organizacją skupiającą gminy i wspólnoty żydowskie w 115 krajach świata. Powstał w 1936 r. i określa się jako przedstawicielstwo interesów żydowskich przy rządach i organizacjach międzynarodowych. Innym celem organizacji jest umacnianie wewnętrznej spójności judaizmu.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| LAUDER

 • Stanisław_Miłosz
  08.06.2015 23:24

  "- Chcę bardzo jasno powiedzieć: nie może być żadnej poważnej dyskusji nt. pokoju dla narodu żydowskiego w Izraelu bez mocnego porozumienia na rzecz wykonalnego rozwiązania w postaci dwóch państw - przekonywał Lauder."

   

  Oczywiście w granicach (też przecież "ustanowionych" prawem kaduka) i z przywróceniem stanu własności z 1967 roku, czyli rozebraniem muru i "repatriacją" kibuców z terytorium państwa palestyńskiego, jak również ze wspólną stolicą w Jerozolimie.

  Przypuszczam jednak, że nie takie warunki pokoju miał na myśli Lauder. Jeśli nie takie, to znaczy, że ta deklaracja "woli" to kolejny propagandowy pic, może na okoliczność zbliżających się wyborów prezydenckich w USA, może z innych powodów, ale pic.

   

   

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.