Zamienią kościół w meczet?

W pierwszą rocznicę opanowania Mosulu terrorystyczne ugrupowanie Państwo Islamskie (IS) chce zamienić w meczet jedną z największych świątyń chrześcijańskich w mieście - syryjsko-prawosławny kościół św. Efrema. Poinformował o tym watykański serwis Fides, powołując się na chrześcijańskich uchodźców z Iraku oraz źródła lokalne. Bojownicy IS zdobyli Mosul 10 czerwca 2014 roku.

Już w kilka tygodni po opanowaniu miasta Państwo Islamskie ulokowało swoją centralę w budynku sąsiadującym z kościołem. Według informatorów, jesienią usunęli ze świątyni ławki oraz przedmioty kultu, wystawiając je na sprzedaż. Naloty bombowe na jednostki IS z 9 września ub.r. wyrządziły poważne straty w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła św. Efrema oraz w syryjsko-katolickim kościele św. Pawła, gdzie znajduje się jeden z punktów policyjnych IS.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| IRAK

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja