Surowy wyrok dla Polki wspierającej dżihad

Sąd w Duesseldorfie skazał w środę na 3 lata i 9 miesięcy więzienia pochodzącą z Polski 26-letnią kobietę, którą uznał za winną wspierania terrorystycznej organizacji Państwo Islamskie (IS). Jej wspólnik dostał karę w zawieszeniu.

Posiadająca polskie i niemieckie obywatelstwo Karolina R. zebrała i przekazała swojemu mężowi, walczącemu w Syrii bojownikowi IS, 5 tys. euro. Pieniądze były przeznaczone na zakup broni i prowiantu dla terrorystów. O wyroku ogłoszonym przez Wyższy Sąd Krajowy poinformowała stacja telewizyjna WDR.

Prokuratura oskarżyła mieszkającą w Bonn kobietę o zgromadzenie funduszy w wysokości 11 tys. euro oraz zakup kilku kamer wideo o wartości 1100 euro dla dżihadystów z IS. Obrona domagała się kary najwyżej dwóch lat więzienia w zawieszeniu, argumentując, że oskarżona nie wiedziała o terrorystycznej działalności swego męża.

Podczas trwającego pięć miesięcy procesu Karolina R. pojawiła się w sądzie w niebieskim czadorze całkowicie zasłaniającym twarz. Pochodząca z Polski kobieta wyszła za mąż za terrorystę z IS w Syrii zgodnie z prawem islamskim.

Właśnie jemu oskarżona przekazywała pieniądze oraz sprzęt wykorzystywany przez dżihadystów do kręcenia filmów propagandowych. Mężczyznę widać na jednym z filmów niedaleko miasta Hims w Syrii, pozującego do zdjęć przed stosem zwłok.

Wspólnik głównej oskarżonej, 22-letni Ahmed-Sadog M., został skazany na rok i dziewięć miesięcy w zawieszeniu. Sprawa trzeciej osoby zamieszanej w pomoc dla dzihadystów, 22-letniej Jennifer Vincenzy M., została ze względu na jej ciążę wyłączona do odrębnego postępowania.

Prokurator Simon Henrichs podczas odczytywania aktu oskarżenia w styczniu podkreślał, że IS odpowiedzialne jest za zamachy, porwania i rozstrzeliwania. Terroryści z IS dokonują masakr na ludności cywilnej - dodał.

Karolina R. została aresztowana w marcu zeszłego roku podczas szeroko zakrojonej akcji policyjnej przeciwko dżihadystom. Od tego czasu przebywa - wraz ze swoim niespełna dwuletnim dzieckiem - w więzieniu.

Jak informowały lokalne niemieckie media, Polka zdała cztery lata temu maturę i chciała zostać nauczycielką. Przed ukończeniem nauki w szkole zawodowej przeszła gwałtowną metamorfozę. "Naraz zaczęła przychodzić do szkoły z całkowicie zakrytą twarzą" - powiedział dyrektor szkoły w Bonn, do której uczęszczała. Dziewczyna przyjechała z Polski do Niemiec jako małe dziecko.

«« | « | 1 | » | »»
 • Biedronka
  24.06.2015 16:20
  Po oodsiedzeniu wyroku kobiete i jej dziecko powinno sie odeslac do meza z biletem w jedna strone. Odebrac jej obywatelstwo Niemieckie i Polskie. W IS jak najbardziej moze praktykowac z mezem Islam !!!!
 • Sablik
  25.06.2015 00:26
  Otóż to: jak polskie dziecko zniemczone, wychowane w Niemczech na głupią szwabkę bez wiary to jest "Polka".
  I u was taki tytuł Polka skazana aj waj jaka radocha!
  Ale jak mająca dziadków i rodziców polaków Caroline Wozniaki i mówiąca płynnie po polsku to jest oczywiście Dunka.
  Oto siła liberalnych mediów razem z Gosciem Niedzielnym.
  Mam pytanie bo nie wiem czy ta kobieta w ogóle mówi po polsku.
 • kkafka
  30.10.2015 01:44
  Mueheh jak ja lubie takie wiadomości...z niej taka polka jak ze mnie malarz...a wiadomość jest napisana strasznie wybiórczo bo nikt nie dodał, że jest ona pochodznia niemiecki i nc nie ma to wspólnego dla dzieci. To tak jakby napisać w szczecin obcokrajowiec dostał kare, bo chciał się zaaklimatyzować i zostać polakiem :D http://www.sic-egazeta.amu.edu.pl/index.php?t=2737
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Autopromocja