IS grozi atakami na mundialu w Katarze

Państwo Islamskie żąda, by FIFA zmieniła miejsce rozgrywania turnieju. Islamiści wysłali w tej sprawie list do Seppa Blattera.

W liście przesłanym do prezydenta FIFA czytamy:

Drogi Josephie,
Wysłaliśmy już wiadomość w 2010 roku, gdy zdecydowałeś albo zostałeś przekupiony przez byłego emira Kataru, by zorganizować mistrzostwa świata w Katarze. Teraz, kiedy jesteśmy już kalifatem, ogłaszamy, że nie będzie żadnych mistrzostw świata w Katarze, bo Katar będzie wtedy częścią kalifatu pod rządami kalifa Ibrahima Bina Awada Alkarsiego, który nie pozwala na korupcję i odejście od islamu w kraju muzułmanów. Właśnie dlatego sugerujemy znalezienie innego kraju w zastępstwie dla Kataru. Państwo Islamskie posiada rakiety Scud, które z łatwością mogą dotrzeć do Kataru, o czym Amerykanie dobrze wiedzą.

Islamiści żądają przeniesienia turnieju mistrzostw świata do innego państwa, jak najdalej od terytoriów kontrolowanych przez IS. Zapowiadają jednocześnie kolejną ofensywę i opanowanie terytorium Kataru do 2022 roku, w którym to ma odbyć się planowany w tym emiracie turniej piłkarski.

«« | « | 1 | » | »»
  • Contral
    15.07.2015 16:01
    Pycha islamistów z Państwa Islamskiego jest nieograniczona. Ten cały ich Allah przekazał muzułmanom różne rzeczy, ale pokora do nich się chyba nie zaliczała.Bo skąd oni wiedzą co się wydarzy w 2022 roku?
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.