IS grozi atakami na mundialu w Katarze

Państwo Islamskie żąda, by FIFA zmieniła miejsce rozgrywania turnieju. Islamiści wysłali w tej sprawie list do Seppa Blattera.

W liście przesłanym do prezydenta FIFA czytamy:

Drogi Josephie,
Wysłaliśmy już wiadomość w 2010 roku, gdy zdecydowałeś albo zostałeś przekupiony przez byłego emira Kataru, by zorganizować mistrzostwa świata w Katarze. Teraz, kiedy jesteśmy już kalifatem, ogłaszamy, że nie będzie żadnych mistrzostw świata w Katarze, bo Katar będzie wtedy częścią kalifatu pod rządami kalifa Ibrahima Bina Awada Alkarsiego, który nie pozwala na korupcję i odejście od islamu w kraju muzułmanów. Właśnie dlatego sugerujemy znalezienie innego kraju w zastępstwie dla Kataru. Państwo Islamskie posiada rakiety Scud, które z łatwością mogą dotrzeć do Kataru, o czym Amerykanie dobrze wiedzą.

Islamiści żądają przeniesienia turnieju mistrzostw świata do innego państwa, jak najdalej od terytoriów kontrolowanych przez IS. Zapowiadają jednocześnie kolejną ofensywę i opanowanie terytorium Kataru do 2022 roku, w którym to ma odbyć się planowany w tym emiracie turniej piłkarski.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg