Chrześcijanie w obronie wolności religijnej

80 proc. mieszkańców Nepalu to hinduiści i to właśnie partie reprezentujące wyznawców tej religii dążą do wprowadzenia w życie prawa ograniczającego wolność sumienia.

„Artykuł nowej konstytucji, który mówi o karaniu duchownych odpowiedzialnych za nawrócenie wyznawcy innej religii, powinien zostać usunięty. Wolność religijna oznacza, że każdy może zmienić swoje wyznanie i nie może być za to karany” – czytamy w oświadczeniu  przedstawicieli wspólnot chrześcijańskich Nepalu. Projekt nowej konstytucji, przygotowany przez Zgromadzenie Konstytucyjne, spowodował protesty wiernych wielu Kościołów, podczas których policja aresztowała ponad 100 osób.

Do silnych napięć doszło między innymi w położonym na południu kraju departamencie Terai, gdzie protestanci przerwali spotkania z przedstawicielami Zgromadzenia Konstytucyjnego. Obecnie 80 proc. mieszkańców Nepalu to hinduiści i to właśnie partie reprezentujące wyznawców tej religii dążą do wprowadzenia w życie prawa ograniczającego wolność sumienia.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.