Rabin u papieża

Franciszek przyjął na audiencji nowego głównego rabina Wielkiej Brytanii Ephraima Mirvisa.

Dwa lata temu zastąpił on na tym stanowisku rabina Jonathana Sacksa, który utrzymywał bliskie relacje z Kościołem katolickim. Rabin Mirvis podtrzymuje te dobre tradycje. W Watykanie towarzyszył mu katolicki Prymas Anglii i Walii kard. Vincent Nichols. Wraz z nim opublikował dziś na łamach dziennika Daily Telegraph wspólny artykuł o potrzebie zacieśnienia współpracy między katolikami i żydami w dobie sekularyzacji.
Po audiencji u Papieża Franciszka rabin Mirvis podzielił się z nami swymi wrażeniami.

„Był to dla mnie wielki zaszczyt – powiedział Radiu Watykańskiemu rabn Mirvis. – Przekazałem mu pozdrowienia od naszej społeczności żydowskiej w Wielkiej Brytanii i w Brytyjskiej Wspólnocie Narodów, której jestem wielkim rabinem. Zapewniłem go też o naszym podziwie dla niego jako wybitnego i bardzo wpływowego duchowego przywódcy naszych czasów. Ja sam głęboko się z nim utożsamiam, z jego wiarą, miłością, tolerancją i zaangażowaniem dla całej ludzkości”.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.