Pakistan: Plaga gwałcenia chrześcijanek

W pakistańskim Pendżabie ogromną plagą są porwania i gwałty dokonywane na młodych chrześcijankach.

Ostatnio toczą się między innymi procesy muzułmanów, którzy zgwałcili dwie siostry, inna sprawa dotyczy gwałtu na 13 letniej wyznawczyni Chrystusa.

Dwie dziewczyny porwane przez handlarzy organami zostały zgwałcone, a później zmuszone do prostytucji. Jak twierdzą adwokaci, zajmujący się takimi sprawami, w Pakistanie co roku odnotowuje się około tysiąca przypadków porwań, gwałtów na chrześcijankach, które potem często zmusza się do małżeństwa z wyznawcą islamu.

Według prawników taka sytuacja jest spowodowana niskim statusem kobiety w większości muzułmańskim społeczeństwie Pakistanu i bezkarnością sprawców, często wspieranymi przez władze i policje.

Adwokaci, którzy uczestniczą w takich procesach są niejednokrotnie ofiarami napadów i pogróżek.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.