Nepal: Ekstremiści hindu grożą chrześcijanom

Członkowie ugrupowania Hindu Morcha odreagowują odrzucenie poprawki do konstytucji, która miała zatwierdzić hinduizm jako religię państwową.

“Wasza obecność nie będzie więcej tolerowana i dlatego powinniście natychmiast opuścić Nepal. Nepalczyków, którzy nawrócili się na chrześcijaństwo wzywamy, aby wrócili do religii swoich przodków, tzn. do hinduizmu” – taką odezwę rozrzucili w nepalskich kościołach hinduistyczni ekstremiści z ugrupowania Hindu Morcha.

We wrześniu zdetonowano też ładunki wybuchowe w 3 protestanckich świątyniach. W ten sposób odreagowano na odrzucenie poprawki do konstytucji, zaproponowaną przez nacjonalistów, która miała zatwierdzić hinduizm jako religię państwową.

Chrześcijanie stanowią zaledwie 0,5 proc. mieszkańców tego azjatyckiego kraju.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.