Młodzi Palestyńczycy będą się modlić o pokój

Wobec coraz większej eskalacji przemocy w ojczyźnie Jezusa młodzież Ziemi Świętej w najbliższą sobotę 24 października modlić się będzie we wszystkich kościołach katolickich Palestyny, Izraela i Jordanii o dar pokoju. Jest to inicjatywa chrześcijańskiej młodzieży palestyńskiej.

„Młodzi chcą się modlić o pokój na całym Bliskim Wschodzie, ale szczególnie w Jerozolimie” – powiedział agencji misyjnej Fides duszpasterz młodzieży palestyńskiej ks. Bashar Fawadleh. Wikary parafii w Beit Sahur koło Betlejem przypomniał, że „Jerozolima, która jest Świętym Miastem pokoju, stała się w tych dniach znowu sceną krwi, przemocy, nadużyć i śmierci”. Palestyński kapłan poinformował, że wyznaczone na sobotę czuwania wieczorne są otwarte dla całej młodzieży Ziemi Świętej, nie tylko dla chrześcijan. „Mogą przyjść także młodzi muzułmanie i Żydzi. Będziemy prosili razem wszechmocnego i miłosiernego Boga, aby dotknął ludzkich serc i uwolnił je od nienawiści, lęku i pragnienia zemsty” – powiedział ks. Bashar Fawadleh.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.