Liderzy religijni przeciw eutanazji

Wspólne oświadczenie Konferencji Episkopatu Kanady oraz przedstawicieli 30 innych wyznań chrześcijańskich, a także żydów i muzułmanów.

„Wzywamy prawodawców, aby stanowili i przestrzegali ustawy, które wzmocnią ludzką solidarność przez promowanie prawa wszystkich ludzi do życia i bezpieczeństwa. Wzywamy do organizowania w całym kraju opieki paliatywnej wysokiej jakości, a także do wprowadzania w życie przepisów, gwarantująych poszanowanie wolności sumienia wszystkich pracowników służby zdrowia, którzy nie zgadzają się, by uważać samobójstwo czy eutanazję za medyczne rozwiązanie problemu bólu i cierpienia”. Słowa te czytamy we wspólnym oświadczeniu Konferencji Episkopatu Kanady oraz przedstawicieli 30 innych wyznań chrześcijańskich, a także żydów i muzułmanów.

Deklaracja została opublikowana w związku z decyzją Sądu Najwyższego Kanady z 6 lutego b.r., by unieważnić obowiązujący do tej pory zakaz eutanazji, a zarazem zobowiązać rząd do przygotowania nowej ustawy regulującej wspomagane samobójstwo. Abp Terrence Prendergast z Ottawy wyraził zaniepokojenie, że obecny liberalny rząd doprowadzi do przyjęcia wadliwych przepisów:  „Najbardziej boimy się tego, by nie powtórzyła się sytuacja, jaką mamy z aborcją, gdzie nie ma żadnych zasad, kontroli ani gwarancji. Dojdzie do tego, że nastolatek, który stwierdzi, że nie chce dalej żyć, będzie się mógł zwrócić do lekarza, aby mu pomógł odebrać sobie życie” – powiedział abp  Prendergast.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.