Kard. Raï o arabskim współistnieniu

Zagraniczne mocarstwa podsycają konflikty między religiami, kulturami i cywilizacjami – zwrócił uwagę w homilii wygłoszonej w niedzielę przed świętami Narodzenia Pańskiego libański kardynał Béchara Boutros Raï.

„My w Libanie i innych krajach Bliskiego Wschodu mamy odpowiedzieć na to wyzwanie przez współistnienie oraz budowanie wspólnej tożsamości i kultury” – powiedział maronicki patriarcha.

Kard. Raï zauważył, że w tym roku Boże Narodzenie zbiega się z muzułmańskim świętem narodzin Mahometa. Jego zdaniem okoliczność ta winna wskazywać na znaczenie współistnienia na bazie „obywatelstwa, równości praw i obowiązków oraz współuczestnictwa w rządzeniu. Musimy czuwać, by zachować umiar, a odrzucić ekstremizm i fanatyzm oraz walczyć z organizacjami terrorystycznymi, które niszczą i zabijają w imię religii” – mówił zwierzchnik katolików obrządku maronickiego. Ponadto podkreślił, że na Bliskim Wschodzie trzeba woli zrozumienia i pojednania oraz koordynacji wspólnot arabskich i międzynarodowych, by położyć kres wojnie w Syrii, Iraku i Jemenie oraz rozwiązać kryzys palestyński.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.