Jordania: chrześcijanie integralną częścią społeczeństwa

Arabscy chrześcijanie „są integralną częścią naszej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości” – powiedział król Jordanii, składając wszystkim poddanym życzenia z okazji narodzin proroka Mahometa i Bożego Narodzenia.

W transmitowanym przez jordańską telewizję przemówieniu Abdullah II dodał: wyznawcy Chrystusa „byli od początku istotnymi partnerami w budowaniu naszej kultury i cywilizacji oraz w obronie islamu”.

Święto narodzin proroka obchodzone jest zgodnie z muzułmańskim kalendarzem księżycowym i pierwszy raz od ponad czterystu lat przypada ono blisko Bożego Narodzenia, dokładnie na dwa dni przed nim. Król Abdullah podkreślił tę symboliczną bliskość obu uroczystości. Uznał ją za znak czasów wobec tragicznych wydarzeń, jakie mają miejsce w wielu krajach, które cierpią przemoc ze strony ekstremistów. Monarcha zaznaczył też, że islam, podobnie jak chrześcijaństwo, jest religią miłosierdzia, a wszelkie zachowania sprzeczne z tą ideą są niezgodne z prawem Koranu.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.