Papieskie kondolencje

Watykański Sekretarz Stanu kard. Pietro Parolin przesłał w imieniu Papieża kondolencje dla mieszkańców Filipin i Nigerii.

Na należącej do Filipin wyspie Mindanao islamscy terroryści zaatakowali podczas świąt Bożego Narodzenia chrześcijańską wioskę i zabili kilkanaście osób. Ojciec Święty zapewnia w związku z tym o swojej modlitwie o pokój w tym regionie. Wzywa również wszystkich, aby „odrzucili przemoc dokonywaną w imię Boga, który jest miłością i prosi o łaskę bożego pocieszenia i miłosierdzia dla wszystkich, którzy zostali dotknięci tą tragedią”.

Papież przekazał również swoje zapewnienia o modlitwie rodzinom ofiar czwartkowego wybuchy cysterny z gazem w Nnewi w Nigerii, gdzie zginęło ponad 100 osób, i „polecił dusze zabitych czułemu miłosierdziu Boga”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.