Nowy kościół katolicki w Pakistanie

W pakistańskiej diecezji Fajsalabad powstał nowy kościół. Poświęcił go tamtejszy biskup Joseph Arshad.

Świątynię wzniesiono w małej wiosce pod miastem Okara w miejscu niewielkiej kaplicy, która nie wystarczała już na potrzeby wiernych. Oni sami wnieśli ogromny wkład w budowę kościoła. Jest tam ponad 100 katolickich rodzin.

W uroczystości poświęcenia kościoła, który nosi wezwanie św. Piotra, wzięli też udział mieszkający tam niechrześcijanie. „W Roku Jubileuszu Miłosierdzia Chrystus chce, byśmy byli miłosierni jak Ojciec” – powiedział przy tej okazji biskup. Zachęcił do odrzucenia ducha nienawiści i zemsty, by „wypełnić całe terytorium Pakistanu Bożym miłosierdziem”. Była to wyraźna aluzja do licznych w tym kraju przypadków prześladowania chrześcijan. Trzeba jednak przyznać, że rząd Islamskiej Republiki Pakistanu potrafi się czasem zdobyć na jakieś gesty wobec chrześcijańskiej mniejszości, takie jak zezwolenie na budowę kościoła.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.