Nowy apel biskupów o pokój

Biskupi Kenii przekazali kondolencje ofiarom masakry dokonanej na kenijskim kontyngencie wojskowym.

„Jesteśmy razem z naszymi mężczyznami i kobietami w mundurach, którzy służą w sąsiedniej Somalii, a także z tymi, którzy w bezinteresownej służbie dla naszego kraju złożyli najwyższą ofiarę życia, wypełniając swoje zadania”. W takich słowach biskupi Kenii przekazali kondolencje ofiarom masakry dokonanej na kenijskim kontyngencie wojskowym. Do zdarzenia doszło 15 stycznia w bazie w El-Adde na południu Somalii, gdzie stacjonują siły Unii Afrykańskiej. Podczas zamachu eksplodowały trzy samochody-pułapki.

W specjalnym oświadczeniu biskupi wezwali Kenijczyków do okazania solidarności rodzinom ofiar. Wyrazili też nadzieję, że ten tragiczny incydent przyczyni się do pogłębienia jedności narodu. Kenijski episkopat apeluje także o modlitwę za Somalię, która od dziesięcioleci pogrążona jest w konflikcie. Biskupi wyrażają jednak nadzieję na przywrócenie tam pokoju. Zwracają się do społeczności międzynarodowej o podjęcie jak najszybciej wspólnych działań w tej kwestii.

Mimo że do ataku doszło już ponad tydzień temu, wciąż nie ma ostatecznego oficjalnego potwierdzenia, ile było ofiar. Wstępne doniesienia mówią o co najmniej 30 zabitych. Jednak prasa w Nairobi podaje wyższe liczby. Informuje także o żołnierzach porwanych przez działającą w Somali sunnicką organizację zbrojną Shabaab. Kenijskie służby specjalne prowadzą intensywne próby uwolnienia uprowadzonych wojskowych.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja