Xięgi Nefasa

Trygław władca losu.

Wydawnictwo ZNAK   Wydawnictwo ZNAK Już 3 lutego na naszym księgarskim rynku pojawi się powieść Małgorzaty Saramonowicz "Xięgi Nefasa. Trygław władca losu".

Czerpiąc z historii i słowiańskiej mitologii, autorka stworzyła sagę fantasy na miarę A. Sapkowskiego, J. Grzędowicza i G.R.R. Martina.

"Czy wczesne średniowiecze w Polsce to dobry materiał na powieść fantasy? Małgorzata Saramonowicz udowadnia, że tak, tworząc niezwykły świat, w którym pradawny Potrójny Bóg wciąż rządzi puszczańską ziemią, a jego trzy mroczne oblicza to Przeznaczenie, Srogość i Pomsta. W tle zaś walka o władzę, starożytne pogańskie rytuały, dworskie intrygi i spiski. Czego chcieć więcej? To się po prostu czyta!" - uważa Maja Lidia Kossakowska.

Poniżej do posłuchania dwa fragmenty powieści, czytane przez Jacka Rozenka:

«« | « | 1 | » | »»
  • yeti
    01.02.2016 12:03
    We wielu wierzeniach pogańskich możemy się doszukać zalążków prawdy o Bogu.Przyglądnijmy się temu Trygławowi.Są to trzy jednakowe oblicza co przypomina jedność w Trójcy Świętej. Następnie weźmy ich imiona.Przeznaczenie-wola Ojca w nieuchronnej kontynuacji dziejów.Srogość-Syn który zasiada po prawicy Ojca.Pomsta-Sąd Ducha Świętego.A korzenie judaizmu i chrześcijaństwa,nie wyrastają od narodu wybranego ale ze starożytnego Sumeru,Babilonu,Chaldei i Mezopotamii.To stamtąd Bóg wywiódł Abrahama gdyż ich wierzenia zostały przez wrogów Królestwa Bożego dosłownie zarzucone mnóstwem wrogich Bogu bóstw i bożków.Jednak to stamtąd przybyli powitać nowonarodzonego Zbawiciela mędrcy.Ziarno słowa choć rosło pokoleniami na nieużytkach ,przetrwało w nich.
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.