W Disneylandzie aresztowano uzbrojonego mężczyznę

Miał przy sobie broń i Koran. Zatrzymania dokonano w hotelu.

Francuska policja aresztowała w czwartek w jednym z hoteli w Disneylandzie pod Paryżem mężczyznę, przy którym znaleziono dwie sztuki krótkiej broni palnej, Koran i amunicję - poinformowały źródła policyjne.

Nikt nie odniósł obrażeń w związku z akcją policji w parku rozrywki.

Jak podała agencja AFP, pierwsze ustalenia śledztwa nie wskazują na motyw terrorystyczny.

28-letni mężczyzna, mieszkaniec Paryża, został zatrzymany po powrocie do hotelu "New York", w którym miał rezerwację. Uwagę strażników hotelowych zwrócił fakt, że bagaż mężczyzny wywołał alarm bramki do wykrywania metalu. Wezwani na miejsce policjanci dokonali aresztowania. Według jednego ze źródeł agencji AFP Koran w bagażu mężczyzny był w języku francuskim.

Na wszelki wypadek odgrodzono dostęp do samochodu zatrzymanego, który wcześniej nie był znany policji.

Francuskie MSW poinformowało też, że policja szuka kobiety, która mogła towarzyszyć mężczyźnie. Skorygowano w ten sposób wcześniejsze doniesienia, że została ona już zatrzymana.

Europejski Disneyland, położony na wschodnim przedmieściu Paryża, jest jedną z najpopularniejszych w Europie atrakcji turystycznych. W 2015 roku odwiedziło go prawie 15 mln gości.

We Francji trwa stan wyjątkowy wprowadzony po serii zamachów w Paryżu z 13 listopada 2015 roku. Zginęło w nich 130 osób. Do przeprowadzenia zamachów przyznało się Państwo Islamskie.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja