Małżeństwa aranżowane przez Skype’a

W Wielkiej Brytanii nawet 11-letnie muzułmanki są wydawane za mąż przez internet.

Muzułmańskie dziewczynki, nawet 11-letnie są na siłę wydawane za mąż przez internet. Często przyszłemu „mężowi” proponowana jest wiza brytyjska. Imamowie nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale na całym świecie przeprowadzają „ceremonie ślubne” używając Skype’a. Według prawa szariatu są one sankcjonowane, a „małżonki” dowiadują się po fakcie, w czym brały udział. Po zaślubinach „małżonek” czeka w swoim kraju na „żonę”, by jak najszybciej skonsumować małżeństwo. Mężczyznom zależy, by dziewczyna jak najszybciej była w ciąży, co ma mu ułatwić przyjazd do Anglii.

„The Sunday Times” przytacza historię 11-latki, która właśnie poprzez Skype’a została wydana za mąż za 25-latka z Bangladeszu. Tylko dzięki temu, że przeczytała książkę „But It’s Not Fair” (o przymusowych małżeństwach), którą jej brat przyniósł ze szkoły, na czas skontaktowała się z fundacją Freedom.

Małżeństwa z przymusu są zakazane w Anglii, Walii i Szkocji od 2014, kiedy zarejestrowano tylko jeden taki przypadek, w który zaangażowane były osoby dorosłe.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.