Szczyt muzułmańsko-chrześcijański

Liban zmierza w kierunku ogólnonarodowego szczytu muzułmańsko-chrześcijańskiego, który pozwoliłby temu krajowi na wyjście z instytucjonalnego impasu.

Chodzi o niemożność wyłonienia już od blisko dwóch lat, od maja 2014 r., prezydenta, co jest spowodowane m.in. postawą polityków pro-syryjskich blokujących wybór szefa państwa. Właśnie temu poświęcone było spotkanie Narodowego Komitetu ds. Dialogu Muzułmańsko-Chrześcijańskiego, które odbyło się siedzibie patriarchatu maronickiego w Bkerké.

Patriarcha podkreślił, że wskazano także na potrzebę załagodzenia sporu z Arabią Saudyjską oraz solidarności wszystkich wspólnot religijnych Libanu w obliczu narastającego ekstremizmu w świecie arabskim. Z przedstawicielem Ligii Maronickiej w Belgii kard. Béchara Boutros Raï rozmawiał również o sytuacji uchodźców w Europie, jak też o negatywnych reperkusjach braku prezydenta dla libańskiej gospodarki i życia społecznego w tym kraju.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.