W poszukiwaniu Boga

Już wkrótce na kanale National Geographic Channel będziemy mieli okazję obejrzeć nowy serial dokumentalny, w którym popularny amerykański aktor, Morgan Freeman, zabierze nas do świata religii.

Kim jest Bóg? Czy istnieje życie po śmierci? W co wierzą żydzi, chrześcijanie, muzułmanie, buddyści, a w co wierzyli starożytni Egipcjanie i Majowie? I czy to prawda, że dzięki nauce już wkrótce możliwe będzie „cyfrowe zmartwychwstanie” każdego z nas?

Między innymi na te pytania będzie szukał odpowiedzi Morgan Freeman – prowadzący i producent sześcioodcinkowego serialu „W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem”, który National Geographic Channel zacznie emitować 3 kwietnia (godzina emisji: 21:30).

- W ciągu kilku ostatnich miesięcy (…) próbowałem znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące wielkiego misterium wiary. Intonowałem modlitwę w meczecie w Kairze, uczyłem się medytacji pod okiem buddyjskiego duchownego, dyskutowałem o Galileuszu z przewodniczącym Papieskiej Akademii Nauk (…). W niektórych miejscach znalazłem odpowiedzi, a inne przyniosły nowe pytania. Nieustannie towarzyszyła mi myśl, że przyglądamy się czemuś, co wymyka się naszemu zrozumieniu – mówi Freeman.

Warto dodać, że ten popularny, oscarowy aktor, jest jednym z tych ludzi, którym dane było „zobaczyć światło”, o czym zresztą wspomina w pierwszym odcinku serialu, kiedy rozmawia z człowiekiem, który także przeżył coś niezwykłego, mistycznego podczas swej śmierci klinicznej.

Dzięki uprzejmości dystrybutora, miałem okazję przedpremierowo obejrzeć ten pierwszy, blisko godzinny epizod. Produkcja rzeczywiście robi wrażenie. Charyzma prowadzącego, świetnie zdjęcia, dynamiczny montaż i niezliczone ciekawostki, dotyczące dawnych wierzeń, mitów i pojęć… - wiedza podana w takiej pigułce to sama radość. To chce się oglądać!

W następnych odcinkach – które na antenie stacji pojawiać będą się w kolejne niedziele, zawsze o 21:30 – Freeman będzie rozmawiał m.in. na takie tematy jak apokalipsa (czy w sensie religijnym może oznaczać ona wewnętrzne objawienie?) oraz teoria Wielkiego Wybuchu (jak interpretują ją duchowi liderzy różnych wspólnot religijnych?). 

Ponad 50 ekspertów z całego świata, 20 najważniejszych miejsc kultu różnych religii i… pytania, pytania, pytania. Te najważniejsze. O Boga, człowieka, wiarę, sens życia, śmierci i cierpienia.

Warto obejrzeć.

National Geographic Channel Polska W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem - zapowiedź

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

    Autopromocja