Spotkanie z islamem

Co różni islam i chrześcijaństwo? Czy krążące stereotypy o islamie są prawdziwe? Czy pokojowe współżycie chrześcijan i muzułmanów w jednym społeczeństwie jest możliwe? Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie zaprasza w sobotę na sympozjum o islamie.

Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie zaprasza na sympozjum naukowe pt. „Spotkanie z islamem. Między konfrontacją a dialogiem”. Podejmując tematykę określoną w tytule sympozjum, Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie chce włączyć się w toczącą się obecnie debatę nad wyzwaniami, jakie dla społeczeństw europejskich stanowi wzrastający odsetek wyznawców islamu żyjących i osiedlających się w Europie. W trakcie sympozjum zostanie podjęta próba odpowiedzi na pytanie, jakie różnice dzielące islam i chrześcijaństwo stanowią największe wyzwanie do przezwyciężenia we wzajemnych relacjach. Czy pokojowe współżycie chrześcijan i muzułmanów w jednym społeczeństwie jest w ogóle możliwe i jakie warunki muszą zostać w tym celu spełnione.

Referaty wygłoszą wybitni specjaliści z zakresu podejmowanej w trakcie sympozjum problematyki: prof. dr hab. Katarzyna Pachniak z Uniwersytetu Warszawskiego („Historia relacji chrześcijańsko-islamskich”), ks. bp dr hab. Rafał Markowski („Koncepcja małżeństwa, wolności religijnej i państwa w islamie”) oraz ks. dr Adam Wąs SVD („Islam jako wyzwanie dla chrześcijańskiego teologa”). W dyskusji panelowej, moderowanej przez Mateusza Dzieduszyckiego, prócz prelegentów, głos zabiorą osoby, które znajomość relacji chrześcijańsko-muzułmańskich wywodzą nie tylko z badań naukowych, ale również z własnego doświadczenia: dr George Yacoub i mgr Mohammed Algaim.

Sympozjum odbędzie się w sobotę 16 kwietnia br. Obrady rozpoczną się o godz. 10.15 w siedzibie Papieskiego Wydziału Teologicznego przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie. Ich zakończenie przewidziane jest o godz. 14.00. Sympozjum poprzedzi Msza św. odprawiona o godz. 9.00 w kościele pokamedulskim, znajdującym się pod tym samym adresem. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama