Apel 270 zwierzchników religijnych

Międzyreligijny apel do światowych przywódców w sprawie zmian klimatu wystosowało 270 zwierzchników religijnych.

Spotkali się oni w Nowym Jorku w kaplicy przy siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych na 4 dni przed podpisaniem porozumień klimatycznych wynegocjowanych w Paryżu. „Nasza planeta przekroczyła już bezpieczne poziomy gazów cieplarnianych w atmosferze – czytamy w oświadczeniu. – Kreując nieodwracalne szkody stwarzamy poważne zagrożenie dla setek milionów stworzeń wszystkich gatunków” – podkreślają duchowni. Wśród sygnatariuszy znaleźli się m.in. kanclerz Papieskiej Akademii Nauk bp Marcelo Sánchez Sorondo, sekretarz generalny Światowej Rady Kościołów pastor Olav Fykse Tveit, główny rabin Shear Yashuv Cohen z Hajfy w Izraelu czy wielki imam Maulana Syed Muhammad Abdul Khabir Azad z Lahauru w Pakistanie.

„Ochrona atmosfery i oceanów jest wymownym przykładem, że przywódcy polityczni winni czuć się odpowiedzialni także za dobrobyt narodów żyjących poza granicami ich krajów” – powiedział obecny na spotkaniu abp John Ribat z Papui Nowej Gwinei. Jest on przewodniczącym Federacji Konferencji Biskupów Katolickich Oceanii.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KLIMAT, RELIGIE

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.