Po zabójstwie księdza dziennikarz ogłosił nawrócenie

Chodzi o pracującego w Wall Street Journal muzułmanina.

Sohrab Ahmari, mieszkający w USA Irańczyk pracujący w WSJ ogłosił, że porzuca islam i przechodzi na katolicyzm. Dziennikarz podkreślił, że ostateczną decyzję podjął pod wpływem męczeńskiej śmierci francuskiego księdza, Jacquesa Hamela, któremu we wtorek islamiści związani z ISIS poderżnęli gardło w trakcie odprawiania Mszy Świętej.  Ahmari o swojej decyzji poinformował za pomocą Twittera:

 

Brutalny atak islamistów miał wzbudzić strach wśród wyznawców Jezusa Chrystusa, tymczasem jak dotąd przynosi efekt odwrotny - konwersję dziennikarza znanej gazety z islamu na chrześcijaństwo. Terroryści nie mogli spodziewać się takiego obrotu spraw.

Zabójstwo księdza wstrząsnęło zlaicyzowaną Francją i całym Zachodnim światem. Dotąd dżihadyści nie atakowali w kościołach i ta granica została właśnie przekroczona.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.