Muzułmanie zapraszają chrześcijan do meczetów 11 września

Włoscy muzułmanie poprosili papieża Franciszka, aby odpowiedział na apel #Cristianinmoschea (Chrześcijanie w meczecie).

Chodzi o udział chrześcijan w międzyreligijnej modlitwie w meczetach 11 września, w 15. rocznicę zamachu na World Trade Center w Nowym Jorku, która w tym roku przypada w przeddzień islamskiego święta Id al-Fitr, obchodzonego na zakończenie ramadanu.

- Prosimy wszystkie meczety we Włoszech o otwarcie drzwi dla gości chrześcijańskich i niewierzących od 17.00 do 20.00, aby obchodzić wraz z nimi to święto wraz z zaproszeniem do pokoju i poznawania wszystkich religii - oświadczył Foad Aodi, przewodniczący Wspólnoty Arabskiej we Włoszech.

Inicjatywa „Chrześcijanie w meczecie” ma być odpowiedzią na inicjatywę „Muzułmanie w kościele”, w której ramach 31 lipca ponad 23 tys. wyznawców islamu modliło się wraz z chrześcijanami w różnych kościołach za ofiary terroryzmu. - Teraz przyszła kolej na meczety. Chcemy siłą dialogu obalić mur lęku - wyjaśnił Aodi.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Gość
  22.08.2016 22:20
  Drodzy komentujący, uszanujcie proszę wiarę innych ludzi, w tym przypadku muzułmanów, oraz ich gest. Chcecie ich nawracać? Ok, ale nie krytyką, krzykiem, złością. Nawracajcie tak jak Jezus to robił.
 • AMP
  25.08.2016 13:17
  Ja rozumiem nadstawianie drugiego policzka, ale dlaczego reklamujecie smiertelnego wroga chrzescijanstwa nie jestem w stanie zrozumiec.
 • Gość
  07.09.2016 13:35
  Zapraszają do meczetów...żeby poczęstować bomba;)
 • Gość
  09.09.2016 00:39
  To świetna i dobra inicjatywa.Piękne zaproszenie......natomiast w tekscie artykułu jest poważny błąd....teraz tj 12 .10. br rozpoczyna sie święto ofiarowania Eid al Adha..będzie obchodzone przez 4 dni; natomiast święto Eid al Fitr jest rzeczywiście uwieńczeniem Ramadanu,- miesiaca postu, w tym roku miało miejsce w lipcu ..trwa 3 dni . Należało by to sprostować w tekście artykułu!!!!! . A po za tym wierzmy w ludzi i ich dobre intenncje. :)
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.