Włochy: Miting Przyjaźni w Rimini

Od kilku dni trwa we włoskim Rimini doroczny Miting Przyjaźni Narodów.

O tym, w jaki sposób organizatorzy zamierzają dotrzeć do uczestników z tegorocznym hasłem „Jesteś dla mnie dobrem”, mówi w rozmowie z Radiem Watykańskim Emilia Guarnieri, prezes fundacji organizującej wydarzenie.

„Myślę, że Papież Franciszek ma rację, kiedy mówi, że jedyną rzeczą, jaka może ludzi skłonić do otwartości, jest świadectwo. Historie życia innych osób najbardziej przekonują o korzyściach płynących z pozytywnego nastawienia do bliźnich. Zresztą sama nazwa „mityng” oznacza spotkanie. Dlatego tak ważne jest umożliwienie uczestnikom tego wydarzenia kontaktu z przedstawicielami różnych środowisk, religii i kultur. W programie mamy świadectwa zarówno terrorystów, jak i krewnych ich ofiar, więźniów, ludzi doświadczających prześladowań, ale też osób organizujących pomoc dla uchodźców. Dużo miejsca poświęciliśmy Matce Teresie z Kalkuty. Zawsze szukaliśmy kontaktów z instytucjami i osobami, od których można nauczyć się żyć, czerpać wzorce dla kształtowania własnych relacji formalnych i prywatnych. Uważam, że świadectwo pozytywnych postaw ludzkich może sprawić, że coś się zmieni” – powiedziała Guarnieri.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.