Inauguracja spotkania modlitwy o pokój

W Asyżu trwają uroczystości inaugurujące spotkanie modlitwy o pokój.

Przed południem ordynariusz tego miasta abp Domenico Sorrentino przewodniczył uroczystej Eucharystii. Wzięli w niej udział także przedstawiciele innych Kościołów chrześcijańskich. W rozmowie z Radiem Watykańskim o. Ryszard Stefaniuk OFMConv. mówi o wyjątkowej atmosferze towarzyszącej rozpoczynającemu się wydarzeniu.

Msza święta odbyła się w bazylice górnej św. Franciszka, gdzie mamy przepiękne freski Giotta o biedaczynie z Asyżu. Dziś pierwszy dzień tego trzydniowego spotkania wielkich religii świata; dialogu, w którym wszyscy będą się modlić o pokój. Rozpoczynają się różne panele. W teatrze asyskim zorganizowano inaugurację wydarzenia z udziałem władz państwowych, prezydenta Włoch, przedstawicieli różnych ministerstw, a także najwyższych władz kościelnych z różnych Kościołów. Przybędzie tam Bartłomiej I, patriarcha Konstantynopola. Widziałem też przedstawicieli innych Kościołów z Armenii, z Egiptu i z innych krajów Bliskiego Wschodu. Jest to piękne wydarzenie, łączy nas jeden duch – troska o pokój, modlitwa o pokój. Wszystko odbywa się w duchu św. Franciszka. Z radością wspominamy św. Jana Pawła II, który rozpoczął i zainicjował to przepiękne spotkanie, jakże jednoczące nas w tym bardzo teraz podzielonym świecie, gdzie trwają różne spory.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.