Kiełbaska nie dla Niemca

W niemieckiej miejscowości Neuss w szkołach i przedszkolach nie wolno już podawać wieprzowiny. Wszystko z powodu... imigrantów.

Portal „Stadt-kurier.de” poinformował, że pod wpływem nacisku ze strony muzułmańskiej społeczności, firma cateringowa obsługująca trzy miejscowe szkoły, wycofała się ze sprzedaży produktów z wieprzowiny. Dzieci mają teraz wybór pomiędzy kurczakiem a indykiem. Oznacza to koniec wieprzowych kiełbasek i parówek.

Co ciekawe, jedna ze szkół, którą obsługuje firma cateringowa, była do niedawna katolicka. Teraz w większości uczęszczają do niej wyznawcy Allaha.

Firma swoją decyzje u usunięciu wieprzowiny z menu komentuje to w ten sposób, że uczniowie nie mogą jeść wieprzowiny, dlatego firma zrezygnowała z kiełbasek i parówek. Tylko w jednej ze szkół podopieczni mogą czasami zjeść kotleta mielonego i za każdym razem są ostrzegani, że jest to danie „haram” (zawierające wieprzowinę).  

Przeczytaj też list: Kiełbaska nie dla katolika, czyli...

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.