Zbiórka żywności – współpraca chrześcijan i muzułmanów

Jak co roku we Włoszech zorganizowano dzień zbiórki żywności.

Już po raz dwudziesty w całym kraju 26 listopada ludzie udawali się do supermarketów, aby zakupić produkty spożywcze z długim terminem ważności w celu przekazania ich tuż przy wyjściu na ręce wolontariuszy. Zebrano w ten sposób 8,5 tys. ton artykułów. Zostaną one darowane potrzebującym za pośrednictwem Banku Żywności. To największa pod względem liczby uczestników akcja charytatywna w tym kraju.

W Katanii na Sycylii w zbiórce wzięli tym razem wspólnie udział miejscowy ordynariusz, abp Salvatore Gristina, oraz imam największego na tej wyspie meczetu, Kheit Abdelhafid. Udali się oni razem na zakupy i wspólnie przekazali później dary. Obaj przyznali, że w tym mieście współpraca między chrześcijanami a muzułmanami na polu pomocy najbiedniejszym jest szczególnie owocna.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.