Jak ewangelizować muzułmanów?

Kościół we Francji powraca do refleksji nad ewangelizacją muzułmanów. W ubiegły weekend w Lyonie odbyło się poświęcone tej tematyce forum duszpasterskie pod hasłem Jezus Mesjaszem.

Uczestniczyli w nim zarówno konwertyci z islamu, jak i osoby, które mają doświadczenie ewangelizacji w środowisku muzułmańskim. Zwrócono uwagę na potrzebę odpowiedniego przygotowania chrześcijan, którzy na co dzień mają kontakt z islamem. Dzielono się nawróceniami, a także doświadczeniami z przyjmowania mahometan, którzy zgłaszają się do Kościoła. Mówiono też o różnicach między islamem i wiarą chrześcijańską.

Dwudniowa inicjatywa wzbudziła żywe oburzenie w środowisku muzułmańskim. Rektor wielkiego meczetu w Lyonie zarzucił wręcz Kościołowi powrót do epoki krucjat. Kard. Philippe Barbarin odmówił komentarza w tej sprawie. Jednakże jego delegat ds. dialogu międzyreligijnego w archidiecezji lyońskiej zaznaczył, że dzielenie się własną wiarą to nie żaden skandal. „Musimy wiedzieć, jak przyjmować katechumenów przychodzących z islamu czy skądinąd” – powiedział ks. Christian Delorme. Zapewnił on również, że Kościół nie opiera swego duszpasterstwa na oczernianiu islamu. Zastrzegł jedynie, że można by się zastanowić nad metodologią samego forum. Radykalne przeciwstawianie prawdy chrześcijańskiej doktrynie muzułmańskiej może bowiem doprowadzić do naruszenia zgodnego współistnienia chrześcijan i muzułmanów w Lyonie.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Stanisław_Miłosz
  07.02.2017 21:45
  Nim się porwie na ewangelizowanie muzułmanów */ trzeba się samemu się reewangelizować, trzeba rewangelizowć rdzennych Francuzów, nie dać się tłamsić oświeceniowo masońskim, lewackim , liberalnym i innym ideologom "wyzwolenia", "świeckości", "neutralności", wyrwać z pętów poprawności. A pewne sprzyjające warunki (na zasadzie "jak trwoga, to do Boga"} chyba się właśnie - między innymi jako skutek islamskiej inwazji "uchodźców"- we Francji tworzą. **/
  Zatem - takie "refleksje" - to para w gwizdek.

  */ Co jest "mission imposible", nawrócą się tylko ci co sami przyjdą do Kościoła, a czyyne wchodzenie tylko spowoduje ich radykalizację i jeszcze większą wrogość do chrześcijaństwa. Dlaczego tak jest to nie na kilka zdań w komentarzu.

  **/
  http://www.fronda.pl/a/francuzi-wracaja-do-chrystusa-masowo-kupuja,87003.html
 • Krzysiek
  07.02.2017 21:50
  >>w Lyonie odbyło się ...forum duszpasterskie pod hasłem Jezus Mesjaszem<< W Lyonie na wzgórzu jest piękna bazylika Bazylika Notre-Dame de Fourvière - zbudowana jako wotum na przebłaganie za grzechy ludzi podczas rewolucji francuskiej. Jakaś potężna bieda jest nad Francją, uciemiężona karabinami i przepisami przez rewolucjonistów a teraz przez ludzi nie tolerujących ich i ich WOLNOŚCI.
 • jasmine
  08.02.2017 08:48
  Muzułmanie mają nad nami tę przewagę, że oni naprawdę wierzą, z przekonania praktykują swoją religię. Oni za swojego Boga naprawdę oddają życie. My, chrześcijanie, katolicy jesteśmy "niewierzący" w porównaniu z Muzułmanami. Kto z nas, katolików, oddałby dziś cokolwiek w imię Boga?
 • Gość
  08.02.2017 12:07
  Jak to kto? Czy meczenników dzisiaj brakuje?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.