Stolica Apostolska do buddystów: razem przeciw nienawiści

Do wspólnego promowania „nowego stylu życia, w którym odrzuca się przemoc, a osobę ludzką traktuje z należnym jej szacunkiem”, Stolica Apostolska zachęca buddystów na całym świecie.

Tak piszą w życzeniach na ich święto Wesak przewodniczący i sekretarz Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego.

Kard. Jean-Louis Tauran i bp Miguel Ángel Ayuso Guixot przypominają, że przesłanie pokoju to jeden z podstawowych składników nauczania zarówno Jezusa, jak i Buddy. Przypominając wprawdzie różnice między obu religiami, szefowie watykańskiej dykasterii zachęcają buddystów w dniu obchodów narodzenia ich założyciela, aby razem z chrześcijanami przeciwstawiali się nienawiści. „Wezwano nas do wspólnej sprawy” – podkreślają, wskazując na potrzebę przeciwdziałania przemocy i formowania ludzi do wzajemnej miłości, a także do troski o wspólne dobro i o środowisko.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.