Rewizja w siedzibie Kościoła scjentologicznego w Budapeszcie

W siedzibie Kościoła scjentologicznego w Budapeszcie przystąpiono w środę do rewizji w związku z podejrzeniem nadużyć związanych z danymi osobowymi - poinformowała Komenda Główna Policji.

Komenda podała, że Narodowe Biuro Śledcze prowadzi śledztwo przeciwko nieznanym sprawcom w związku z podejrzeniem nadużyć związanych z danymi osobowymi oraz innych przestępstw.

Portal internetowy ripost.hu poinformował wcześniej, że w środę rano ponad 50 policjantów otoczyło siedzibę Kościoła leżącą przy jednej z ruchliwych ulic Budapesztu.

Pięciokondygnacyjny budynek o powierzchni 600 m kw. został zbudowany za 1,5 mld ft (prawie 5 mln euro), a jego wyposażenie wymagało kolejnych nakładów. Przedstawiciel scjentologów Attila Miklovicz mówił wcześniej, że organizacja uzyskała te pieniądze wyłącznie z datków wiernych, w tym mieszkających w USA.

Portal Index szacuje, że do uznawanego przez wiele środowisk za groźną sektę Kościoła scjentologicznego może należeć na Węgrzech 4-5 tys. członków. Zgodnie z przeprowadzonym badaniem mieszkają oni głównie w miastach, mają wyższe wykształcenie i dobrze zarabiają.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.