Kolejne wezwanie do dialogu

Konferencja na sunnickim uniwersytecie al-Azhar.

Stolica Apostolska nigdy nie przestanie wzywać do wznowienia dialogu pomiędzy Izraelczykami a Palestyńczykami - tymi słowami zwrócił się Papież Franciszek do uczestników międzynarodowej konferencji poświęconej obecnej sytuacji w Jerozolimie. Została ona zorganizowana przez sunnicki uniwersytet al-Azhar w Kairze. Uczestniczą w niej m.in. prezydent Palestyny Mahmud Abbas oraz koptyjski patriarcha Tawadros II. Stolicę Apostolską reprezentuje nuncjusz apostolski w Egipcie abp Bruno Musarò, który przekazał wielkiemu imamowi uniwersytetu szejkowi Ahmedowi al-Tayyebowi list od Papieża.

W swoim przesłaniu Ojciec Święty apeluje o przestrzeganie wyjątkowego statusu Jerozolimy, który jedynie zagwarantowany na arenie międzynarodowej jest w stanie zachować tożsamość i wyjątkowe powołanie tego miejsca oraz zapewnić mu pojednanie i nadzieję na przyszłość. Znaczenie Jerozolimy powinno wybiegać poza kwestie terytorialne ze względu na szczególny charakter tego miejsca - podkreślił Papież. O konieczności dialogu mówił również patriarcha Tawadros, który po raz kolejny wyraził swój sprzeciw wobec decyzji prezydenta Trumpa o przeniesieniu amerykańskiej ambasady do Jerozolimy.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.