Relacje chrześcijańsko-islamskie

Budujmy je z miłością, której nauczył nas Jezus.

Do tego zachęca w liście na Wielki Post wiernych Kościoła chaldejskiego patriarcha Louis Raphaël I Sako. Podkreśla, że Wielki Post jest okazją, aby współpracować na rzecz pokojowej koegzystencji i dialogu ze społecznością muzułmańską, będąc jednocześnie głęboko przekonanymi o roli, jaką pełnią chrześcijanie w historii i kulturze Iraku.

Analizując sytuację chrześcijan na Bliskim Wschodzie, patriarcha podkreśla też potrzebę duchowych przygotowań do Wielkanocy, zachęcając do postu każdego dnia, z wyjątkiem niedziel; do uczestnictwa we Mszy św.; do modlitwy o pokój i stabilność dla Iraku oraz dla całego regionu; do codziennego czytania i medytowania Biblii; do pełnienia dzieł miłosierdzia; niekrytykowania wad innych osób oraz do podjęcia wysiłków na rzecz jedności wśród chrześcijan.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.